Potenciál - investiční zlato

Proč zlato?

Zlato bylo, je a stále bude považováno za nositele hodnoty, a to především v dobách krizí. Tu zažíváme právě nyní. Investice do zlata se Vám proto určitě vyplatí.

 

V současné době zlato je investory vnímáno jako cenný kov „No1". Se zhoršující se globální ekonomickou situací aritmetickou řadou roste příklon investorů ke vnímání investičního zlata jako nezbytné součástí investičního portfolia a velmi významné formy ochrany majetku proti inflaci, popř. i krachu veřejných a státních financí.

 

V takovém případě má však význam nakupovat hlavně fyzické zlato, nikoliv investovat do zlata nepřímo, s „možností kov nikdy nevidět". Vzhledem k velmi omezené nabídce je proto očekávatelný výraznější dlouhodobý tlak na cenu tohoto kovu. Vizionáři (např. James Turk) tvrdí, že dosáhneme na cenu až 8.000 USD/1 trojskou unci - to během nejbližších 6 let.

Fakta:

  • Roční těžba zlata se dlouhodobě pohybuje kolem 2.600 tun, poptávka přitom přesahuje 4.000 tun.
  • Každý rok od roku 2004 převýšila poptávka nabídku o 35 procent.
  • Zásoby zlata poklesly nejníže za 50 let, nově objevené zásoby jsou jenom do 50.000 tun, tj. spotřeba na 5 až 8 let.
  • Zásoby zlata klesnou během 10 let na kritickou úroveň!

 

V posledních 15 letech dochází k prudkému poklesu zásob zlata. Příčinou je vyšší poptávka než těžba. Pokud by tento negativní trend pokračoval a nic převratného se nestalo, zásoby zlata budou během 10 let na kritické výši.